Novinky

 

27.12. Vánoce jsou za námi, ale vánoční volno je v plném proudu. Letos jsme si víc než samotné Vánoce užily předVánoce - víkend. V pátek jsme s Emilkou nasedly na vlak a vypravily jsme se do Ostravy za našima skvělýma kamarádama Verčou, Ernym a Biánkem. Po příjezdu nás Verča po menším zpoždění (:-D) vyzvedla na nádraží a po dalším "menším" zpožděním jsme dojely na obedience večírek, který se moc vydařil ;-). Emilka tam byla s námi a představila se jako zlodějka prasečího ucha nebohému borderčímu štěnátku :-D. Kdo by to byl řekl, že Emila využije situace, kdy se štěndo šlo vyčůrat a nepozorovaně se zmocní jeho pochoutky? :-D Ucho pak bylo navráceno nebojte. Kolem jedné ráno jsme dojely k Verči na byt, kde nás přivítali Erny a Biaggi, kterým dohárávající Emilka moooc moooc voněla. Erny Emilce vyjadřoval svou náklonost všemi způsoby, a ona mu na to odpovídala svými vyceněnými zoubky a taky "pár výchovnýma" a jelikož se v tom jaksi nedalo spát, tak byl Erny vyčleněn z naší společnosti (místnosti :-D) a spal vedle. Ernymu to bylo asi moc líto a tak nám to dával celou noc najevo svým brečením a kňučením. Ano, noc se sladkými sny se nekonala :-D Díky, pane Érny! :-D Po téměř probdělé noci, jsme vstaly kolem půl sedmé (!!!) a jely na vánoční agility intenzivku do Velké Polomi s Luckou Dostálovou. Lucka postavila hezký parkur, který jsme zázrakem, sice po kouskách, doběhly :-). Můj styl běhání se nesl opět v duchu slona v porcelánu prodělajícího obrnu, ale už to bylo trochu lepší než ta minulá katastrofa ;-). Lucka je opravdu skvělá trenérka, opět vím spoustu nových věcí ( teď je ještě přenést do praxe, to bude v mém případě oříšek) a její trénink se mi moc líbí. A taky každý účastník od ní dostal vanoční balíček. :-) Intenzivka nás všecky zmohla a tak jsme s Verčou a psékama vytuhly při sledování nejtrapnějších pohádek letošních Vánoc :-D V neděli jsme ještě daly procházku do parku a pak už jsme jely bohužel domů. Byl to parádní víkend, a hlavně děkuji Verči za azyl a společnost :-) snad zas brzy.. :-) 

Na levou lištu přidáno pár fotek a ZDE nebo v pravé liště video z vánoční intenzivky :-)

a jelikož je tohle letos poslední aktuálka, tak všem přejeme do roku 2013 jen to NEJ! ;o) Hlavně přežít ten pitomý Silvestr.. Na příští rok už si rýsuji nějaké malé plány, ale kdo ví, co bude zítra.. ?! ;-)

 

19.11. Přemýšlela jsem, jak bych mohla užitečně utratit penízky vydělané na brigádě a ve středu jsem dostala takový nápad, že bych zajela na intenzivku k Lucce Dostálové. Tak jsem se přihlásila jako náhradník a ejhle, druhý den už jsem byla na seznamu přihlášených! Takže jsme s Emilkou v neděli nasedly do expresu a fičely si to směr Ostrava-Svinov, kde nás vyzvedla Verča a jelo se do koňské kryté haly ve Velké Polomi. Ano, konečně jsem se odhodlala k vyzkoušení toho, jak Emilka bude-nebude cvičit v hale. Byla jsem překvapena a ráda, že Emilka neřešila prostředí haly, což jsem myslela, že bude problém. A tak jsme běžkaly. Teda dokud nepřišla kladina, do té doby byla Emča veselá, ale po kladině to šlo dolů. Samozřejmě, že jí na jistotě nepřidala moje nejistota ve vedení, a tak jsme parkur bohužel nedoběhly. Daly jsme si pak jen rovinku na radost, a bokem slalom, který byl v dostatečné vzdálenosti od kladiny, takže Emilka už byla zase veselá :-D, a zaházely s balonkem..prostě jsme to zakončily v dobrém ;-). MOC MOC MOC děkujeme Lucce za svatou trpělivost kterou měla!!! Jsem moc ráda, že jsme jely, aspoň jsme si to vyzkoušely a taky jsme si po dlouhé době oživily pohyb v  městském ruchu - přeplněné nádraží,plný vlak.., což už pro Emilku není tolik běžné, jako když se mnou jezdila každý týden do školy a ze školy, ale byla hodná ;-). A rovnou jsem se přihlásila na další intenzivku v hale, tak snad nám to tam půjde lépe. I když jak se znám.. 

Taky bych chtěla zavzpomínat na mou Dol-lišku, dnes je to už tři roky, co tu se mnou není :-(. Moc mi chybíš!

7.10. Jsem se byla podívat na MS agility v Liberci. Bylo to neskutečně úžasné, bomba ani slovy to popsat nejde :-)..výkony, nad kterými se tajil dech, skvělá atmosféra, české holky byly skvělé..zážitek na celý život! Jen mě mrzí, že jsem byla jen na jeden den. Ale aspoň něco :-).

16.9. Se v Šumperku konala akce "Šumperský hafan", soutěžilo se o nejkrásnějšího, nejposlušnějšího (to nám moc nešlo) a nejšikovnějšího pejska a Emilka to celé vyhrála :-D. Tato akce neměla sice až tak moc kynologický charakter, ale proč nejet, když to máte necelých 6 km od domu? :-) Emilka vyhrála moc dobrý dort, ale byla tak hodná, že mi ho dala ;-). 

11.8. Jsme si s Emilkou sbalily svoje saky paky a vyrazily do Prostějova za našima nejopravdovějšíma pejskovýma kámošema Verčou, Biánkem a Ernym a trošku je povzbudit na závody. Ikdyž to moje povzbuzování=hecování Ernyho nemělo moc efekt (a ještě jsem dostala sprďana od jedné skupinky lidí) víkend to byl fajn. Ale hlavně ... v neděli jsme společně narvaly věci do Verči auta a jelo se směr ZETOR Brno aneb místo, kde jsem loni poznala, opravdové agility. Stejně jako loni jsme spolu s dlouhosrstýma klukama Codym a Ernym běžkali pod vedením veselého Radovana Lišky a aby barvy nebyly tak jednotvárné obohatili naše chlupaté komando trikolóři Jerry a Sára. Na začátku týdne byla Emilka moc šikovná, hezky mě vnímala, snažila se. Ale bohužel hned zkraje týdne mi Emča slítla z kladiny i z houpačky.. Nafackovala bych si, protože to byla jak jinak, než moje chyba! Emča pak už nechtěla nic dělat a tak jsme se v ten večer odplížily z placu a já doufala, že druhý den už bude chtít běhat. Naštěstí je to statečné Emčulí srdce a druhý den zas vesele běhala, ale zónovky můžem začít od znova. A celkově pak byla Emča po celý týden opratrnější. Ale i tak se celý týden snažila a byla šikovná. Velkou srandou se stal čtvrteční "odpočinkový den" ovšem odpočinkový byl jen pro pejsky, my lidi jsme museli překonat parkur, jako bychom byli psi, a hádejte kdo měl jeden z nejhorších časů (já) :-D. Poté následovala vtipná soutěž družstev jejíž odměnou byl moc dobrý meloun, mňam :-) a aby to nebylo čtyřnohým líto zaběhli si aspoň tuneliádu, při které jsme mohli být svědky nevídaného okamžiku a to běh Radovana a kolie. Vyvoleným se stal Erny a byl to vážně nevšední zážitek a důkaz, že profík to umí i s dlouhosrstkou rozjet ;-). Radovan má super přístup k výcviku, ví kdy je vhodné skončit, a to je myslím si u kolií důležité. I letos tam stavěl fajné běhací tratě, na kterých se mohli chlupatí hezky rozběhnout. A opět měl se mnou svatou trpělivost, a za to MOC děkuji! Bylo skvěle, ani se mi nechtělo domů, jsem ráda, že jsem se viděla se známými lidmi a že jsem poznala zase nové tváře :o), opět máme spoustu velmi vtipných zážitků :-D. Doufám, že příští rok zas, protože Gastro-agility tábor v Brně je prostě nejlepší! :o) Fotky od Pavly ( a i já měla tu čest občas držet ten její super stroj, takže pár jich je i ode mě :-): Akční fotky, Dlouhosrstky - relax :o) VIDEO

31.7. Akce Bučávka, aneb sportovní víkend pro dlouhosrsté kolie je nenávratně pryč. My s Emilkou jsme sice byly na celý víkend, ale aktivně jsme se zúčastnily jen nedělního agility pod vedením Marti Abráškové, které role paní trenérové moc šla :o). Jako první byla na programu skoková gymnastika. Ještě nikdy jsme to nedělaly, ale Emči to nedělalo potíže, a mě taky ne, protože člověk má být u skokové gymnastiky statický - jojo stát na místě to mi jde. Potom nám Marťa postavila jumping, aby si naši chlupáči pěkně zajumpovali a nezdržovaly je žádné zonové překážky. Trať nevypadala na první pohled nějak extra obtížně, ale bylo nám jasné, že v tom bude nějaká záludnost :o). A taky že jich tam pár bylo, ale pro nás byla záludností snad každičká překážka :-(. Opět jsem se ukázala, jako největší trotl, a moje vedení, nebo jak to nazvat, bylo hrozné. Když se rozdával antitalent, byla jsem nejspíš moc chamtivá a teď to mám! Emča ze mě byla pak už asi dost otrávená. A slalom flákala, jak už dlouho ne. Trať jsme nakonec dokončily, a na závěr přišlo zpestření v podobě paralelních běhů. Emča vs. Erny a z tohoto příbuzeneckého duelu vyběhla údajně dřív Emča :-). Následovalo Emča vs. další z příbuzných Abra, která nás porazila na plné čáře! :o) Ikdyž se nám nedařilo, tak nám intenzivka dala dost, dozvěděla jsem se spoustu zajímavých věcí a mám teď na dlouhou dobu nad čím přemýšlet :o). Poděkování: Emě, za pujčení boudičky, Pavle za spolujízdu a úžasné fotky, Martě, za trénink a trpělivost a Verči za úspořádání akce! :o) Víkend utekl rychle, ale to tak bohužel bývá, když je člověk v dobré společnosti. Snad brzo zopakujem ;o)

Verča ErnýskoBiánková vytvořila skvělé video, ve kterém máme taky svých pár sekund slávy :-D

14.7. Konečně jsem se dočkala dlouho očekávané akce, na kterou jsem se moc těšila - Brněnské psí dny. Přihlásila jsem nás s Emčou na neoficiálky agility a na soutěž trick dogging (psí triky), obě kategorie začátečníci.  Agility mělo tři běhy - tuneliáda, jumping a agility. Tuneliáda se běžela jako první a byla dost těžká, byla totiž stejná jak pro začátečníky, tak pro pokročilé. Pěkne jsme to zmastily, Emilka to pojala jako "hurá tunel - díra jako díra" a já se po chvíli ztratila :-D. Paní komentátorka Emču trefně vystihla slovy "tato kolie je velmi veselá" :-D. Umístění nevím, ale vzhledem k tomu nepočitatelnému množství chyb tuším, že někde vzádu. Druhý běh - jumping se nám povedl asi nejvíc, měly jsme jen jednu chybu :-D. U jednoho z tunelů jsem se asi lehce zasnila, a Emča neváhala hopsla si skočku navíc. A poslední běh agility, byl též plný chyb. Prohlídku jsem těžce odflákla, protože jsem spěchala na registraci na trick dogging a tak jsem při samotném běhu musela vzpomínat která že překážka má následovat, Emča toho využila a vymýšlela si tak trochu vlastní parkur, a že byla nesmírně kreativní a velice se bavila! :-D. Ale chtěla bych ji moc pochválit, v agility běhu měli nějakou divnou kladinu, hodně pejsků s ní měla problém, Emča na ni vyběhla v pohodě, ale nějak se tam při nabíhání zasekla a chvíli visela předníma packama zaháklá na kladině a zadníma trochu ve vzduchu. Než jsem já - zpomalenec obecný, stihla zareagovat Emilka se sama vyškrábala nahoru a seběhla to v pohodě, tuším že i se zónou :o). Takže mi udělala radost, že tohle ustála, na to jaké je jindy cíťa ;-) Až budou online výsledky, dodám je, ale myslím, že jsme většinou byly někde ve prostřed nebo blíž ke konci :-D. Ale já měla radost, že Emča se snažila, a byla šikovná. Já nebyla skoro vůbec nervozní, což je u mě velmi zvláštní jev, a celkově mi bylo všecko tak nějak jedno, asi málo adrenalinu v krvi :o)

Po agility jsme šly na dolní plac, kde probíhalo trick dogging. Emilka byla šikovná a taky se snažila. V kategorii začátečníků nás bylo asi 17 a vyhlašovali 5 nejlepších. Emilka asi zaujala a vyhrála krásné 4.místo!!! :-) Měla jsem velikou radost, protože na to, že to byla naše první soutěž v dogdancingu mi to příjde super, a ještě v takové konkurenci. Brněnské psí dny byla skvělá akce, moc se mi tam líbilo, potkala jsem pár známých a s Emilkou jsme si to užily! :o) Snad příští rok zas.

Jinak prázdniny jsou v plém proudu, počasí už se konečně trochu uklidnilo, ty tropy byly dost šílené. Ve čtvrtek jsme měly ukázku agility a triků na dětském táboře, kde to Emilce krásně šlo, a podle ohlasů se to snad i líbilo - videjko :o). A minulý týden jsme se pokusily o jednu z poslušňáckých zkoušek, ovšem nevyšlo to, náš výkon byl dosti katastrofální, ale já Emči nemám za zlé, že v tropických teplotách, které se v ten den vyšplhaly až někam k pětatřiceti stupňum, se u nohy tahla jak sopel a při dlouhodobém odložení odmítala ležet na horkém dopoledním sluníčku. :o) A tak jsem dospěla k rozhodnutí, které ovšem není následkem tohoto neúspěchu jak by se mohlo zdát, pouze potvrzením ;o), že končím s poslušností, na dobu neurčitou, už delší dobu pociťuju, že to pro nás není zábava, a tak proč ztrácet čas něčím, co nás ani jednu moc neba? Takže bye bye poslušnosti, Emča je hold pejsek cirkusák!

2.6. Jsme vyrazily do Přerova na neoficiálky agility DAVO CUP. Není nad to, přihlásit se dva dny před závodem a ani pořádně nevědět jak se tam dopravit :-D. Ale vše dopadlo dobře a na přerovský cvičák jsme se dostaly. A teď k našim běhům. Jako první se běžel jumping, moc se mi nelíbil.. ale zaběhly jsme ho čistě a vyběhaly jsme si 3.místo! :-) Agility se nám nepodařilo, začlo to odmítačkou na kladině, pokračovalo to skočenou zónou a pak si ještě Emča hopsla skočku navíc :-) A zdálo se mi, že už byla Emča i taková pomalejší.. Takže jsme skončily na 8.místě. V začátečníkách nás bylo celkem 14. Moc děkuju za příjemný den agiliťákům z Kroměříže, ke kterým jsem se mohla přifařit, jste moc fajn! Máme i video za které děkuju Ráďě od Kessí a Mišky, najdete ho ZDE

30.5. Dneska máme s Emilkou malé výroční, a to že jsem spolu prožily už dva roky života!! Letí to.. Ještě musím zmínit jedno důležité, zdárně jsem odmaturovala, takže prázdniny můžou začít 8-) a teď už k novinkám :-)

26.5. Jsme se zúčastnily akce Den pro psy v Jeseníku, byla to akce, která měla veřejnosti ukázat různé druhy psích sportů. Myslela jsem že budem dělat jen agility, ale když jsme dojeli, bylo mi řečeno, že mě tam chtěli hlavně kvůli dogdancingu :-D Takže jsme narychlo sháněli písničku, ale dopadlo to dobře, Emča cvičila, lidi tleskali.. Také jsme měly možnost vyzkoušet si coursing, což mě už delší dobu lákalo, ovšem Emilka si to spletla s promenádou ;-) Foto.

19.5. se jelo směr Luková na intenzivku s Luckou Dostálovou. Byl to naprosto skvěle strávený den, konečně jsme si po dlouhé době parádně zaběhaly. Emilka se moc snažila a byla šikovná. Já, ačkoliv jsem se taky snažila, jsem tak šikovná nebyla :-D Bohužel jsem mohla jen na jeden den, protože v neděli jsem musela dohánět to, co jsem o svaťáku proflákala :-D Ale i ten jeden den mi dal hodně. Lucka je super a velmi příjemná, jsem z ní nadšená a doufám, že budu mít zas někdy možnost nějaké intenzivky s ní :-). Moc děkuju Lucce za trpělivost, kterou se mnou měla :-) Na Lucku mě nalákala Verča ErnýskoBiánková, které jsem za to moc vděčná! A máme i video, které najdete zde, a děkuju za něj jak jinak než Verči, bez které by ten den nebyl, to co, byl s ní :-D

 

pokud si chcete počíst, tak starší novinky jsou na našich starých stránkách: www.collierough.estranky.cz ;-) možná je sem časem doplním, ale spíš v bodech něž jako celé články.. no uvidim ještě, jak se mi bude chtít :-D