Novinky 2014

 
Co jinak nového?
Byly jsme s Emčou na výletech - pokořili jsme Praděd, a taky jsme byly na Rabštejnu, párkrát potrénovaly agility u Dáši a jako vždy super a spolubydlící Verča zešílela a už tak do bytu ve švech praskajícímu pořídila další chlupatou potvůrku :-D Zkrátka - nenudíme se! :-D
 
 
 
14. - 15.11. Vosen Sosen +Agility Collie cup 
Hodně náročný víkend. Ale bylo to boží. Závody se konaly v hale v Hlučíně, organizace klapala (kdo byl v teamu pomocníků, hih :-D) a koljušky včetně té mojí byly šikovné. Parkury stavěl náš oblíbený Peťa Pupík a byly opět moc hezké, běhavé a nápadité. V sobotu jsme byly 3. ve zkoušce LA1 a v neděli jsme se vydiskaly, ale celkově se naše legendární družstvo CHLUPATÉ KOMANDO ve složení já+Emča,Verča+Erny a Pavla+Cody umístilo na 2.místě 8-) Určitě tomu napomohla naše nejlepší týmová trika! :-D
 
 
21.9. Hornosušské dvojzkoušky
Vstávačka brzo ráno nejspíše poznamenala naše výkony :-D Parkury Peti Pupíka byly hezké, já je mám moc ráda, jen jsme s Emčou nebyly naladěné na stejnou vlnu a dopadlo to jedním diskem a jedním 6.místem :-D Ale zaběhaly jsme si fajně :-)
13.9. Třebovický tunelář
Co k těmto závodům říct? Snad jen, že agiliťáci jsou opravdoví magoři. Celý den čekají, až na ně přijde řada, a odměnou za toto čekání, je, že si můžou zaběhat ve sračkách a bahně :-D a ještě si za to platí! :-D Počasí v ten den bylo opravdu víc než hrozné a naše výsledky? Ty byly jako to počasí - taky hrozné: 2x DIS a jedno 5.místo plus promočené a špinavé úplně všechno! :-D
 
 

3.9. Předškolní aktuálka + prázdninová a předprazdninová minuálka

Je to celých X měsíců, co jsem neprovedla aktuálku.. aby jste si nemysleli, snažila jsem se o průběžnou aktuálku kdysi v červnu, ale pak jsem někde něco zmáčkla a celý ten sloh, co jsem zde napsala se mi smazal. A pak jsem její opětovné napsání odkládala, odkládala..a teď je září :-D.

Prázdniny utekly neuvěřitelně rychle. Jediné co mě trošku odpoutává od myšlenek na předškolní schýzu je to, že mám před sebou ještě několik dní, než nastane mordor zvaný škola :-D. Nicméně prázdniny jsme si rozhodně s Emilkovou užily. V srpnu jsme byly na druhém turnuse našeho oblíbeného „upadbest“ prostějovského divnotábora, po kterém rovnou následovaly závody nazvané Skok za skokem a dokonce již 7.ročník ;-), na kterých se nám podařilo ukořistit v sobotu čistým během 3. Místo ve zkoušce LA1. V další zkoušce jsme skončily někde na ocasu. Parkury přijet postavil rozhodčí Istvan Szabo, až z dalekého Maďarska, a stavěl moc hezky, parkury byly skvělé a bavily mě! Závody byly obzvláštněny soutěží družstev – v sobotu se běhal jumping a v neděli agility. My s Emilkou jsme měly tu čest a byly jsme členy družstva „TRAGILITY“ (název jsem vymýšlela já 8-)) ve složení Monča Prokopová s Belginkou, Zuzka Říhová a můj kluk Dídek :-D, Dáša Laníková a Elfíček ..no a my s Emilkou J. Řeknu Vám, jít na start s tím, že to můžete buď zachránit a nebo posrat je mega pocit! A je to boží! Trochu míň boží je, když to poserete :-D. V neděli jsme opět byly jednou na bedně v jednom ze zkouškových běhů, konkrétně na 2.místě hned po famózním čistém běhu Vendulky s Kuku! Další naše běhy už nestojí za zmínku.. :-D  Každopádně závody byly boží, boží a ještě jednou boží, ale v Prostějově to ani jinak nejde! Prostějove, Prostějove – ty jsi  Prostě naše LOVE :-D.

Už ani nevím, kdy to přesně bylo, ale někdy v červenci jsme se s Emčou dělaly malou ukázečku v knihovně pro děti, v rámci zábavného dopoledne. Ukázaly jsme tam nějaké to naše tanyny a pak jsme z dětí udělaly malou dráhu a Emilka si společně s nima zahopkala..snad se jim to líbilo, ale dle nadšených zvolání, že by chtěly Emču domů, soudím, že jo :-D.

Jinak v červenci proběhl 1.turnus tábora, kde jsme taktéž nemohly chybět.. byl opět legen..počkejte si..dární a my s Emilkou jsme odjížděly unavené, ale šťastné, protože Prostě.. :-) VIDEO

 
 
První červencový víkend jsem byla jako pomocník na největším svátku agiliťáků - Moravia openu v Rožnově pod Radhoštem. Bylo to tam skvělé, jsem ráda, že jsem mohla být u toho a vidět špičkové týmy v akci..kor když jsou mezi nimi i vaši kamarádi :-) Ale co vám budu povídat, strašně mi celý víkend chyběla Emilka..takže jestli příští rok, tak jedině s ní..musí tam být mezi těma nabušenýma borderama nějaká chvíle odlehčení, no ne? ;-D
 

Koneckonců my s Emilkou už nejsme až taková béčka, neboť 15.6. jsme ve Zlíně na dvojzkouškách splnily podmínky pro přestup do A2. Na parkurech Lenky Pánkové jsme zaběhly obě zkoušky na výborně a jednu dokonce na 1.místě! Ale já si chci ještě chvíli užívat jedničkové parkury, takže přestup plánuju až příští rok, ostatně kam spěchat, že? ;o)

A předchozí víkend jsme nemusely jet nikam daleko, protože v Šumperku, což je od našeho Malína co by kamenem, se pořádaly závody „Miacis cup“. Parkury stavěl Peťa Pupík, a i když jsme se ve zkouškách úspěšně vydiskaly, moc se mi líbily. Aspoň, že v hmyzím jumpu se nám dařilo a vyběhaly jsme si cup za třetí místo! BzzzzzVIDEOOOObzzzz

23.5. AKTUÁLKA - předváděčka, MČR kolií v agility, p(r)osrané Velikonoce..

 

Opět jsem ty naše stránky trošku zanedbala a nenapsala jsem zde už víc jak dva měsíce ani řádku :-X .. ale chodí sem ještě vůbec někdo, když všecko vyžvaním na fejsbůku?! :-D Takže začneme:

Tuto středu jsme s Verčou, Ernym a Biaggim, byli dělat ukázku triků  a agility pro děti na základní školu. Naši pejsco byli i přes šílené vedro a neukázněnost dětí velice šikovní, Emilka si s pár dětmi dokonce i zaběhla jednoduchý parkůrek :-) Dětem se to prý líbilo a kolie je prý jejich nejoblíbenější plemeno :-D. Ale Lassie už tahle generace nezná, jak smutné!

A taky jsme byly dvakrát (minulý a tento týden) na tréninku agility v psí škole Koiře u Wami. První trénink byl pěkně propršený a druhý zase sluníčkový. Emilka se moc snažila, tak snad nám to někdy bude časové vycházet a budeme moct jezdit, protože se mi Wami tréninky moc líbí :-).

 
 
V neděli 11.5. nás vzbudil budíček ve 3:45 (uá, asi vážně nejsem zcela normální), nasedly do vláčku směr Olomouc, kde nás vyzvedly holky Kopřifky, a pokračovaly směr Opatovice nad Labem, kde se konalo Mistrovství České republiky dlouhosrstých

 kolií v agility. Závody zahájil jumpingový běh, kde si Emilka vybrala místo černé díry tunelu díru žlutou (je to optimistka). Takže DIS. Zbytek běhu byl rozlítaný, můj styl běhu (můžu to vůbec nazvat běh?! :-/) se opět nesl ve stylu motýl luční na hodině baletu. Následovala zkouška A1. To byl taaak krásný parkur! Třeba kdybych nezapomněla udělat za tunelem záda a nediskla nás tak hned na čtvrté překážce.. Poslední běh - agility open byl docela těžký, a my ho kupodivy doběhly. Bohužel s jednou odmítačkou na začátku. Bylo z toho páté místo a celkově z kolií to vyšlo na bramboru. Emilka  možná patří mezi rychlejší kolijky, ale k čemu jí to je, když má za paničku mě?! :-/ Takže plány jsou následující: začít se sebou něco dělat. A taky už musím řešit Emči mega oblouky, protože ty její okružní jízdy kolem bočnic nás stojí spoustu setin navíc a to je škoda. Jinak závody to byly fajn. Parkury rakouského rozhodčího Hanse Frieda byly krásné. Prostředí bylo příjemné, počasí víc než aprílové - vystřídaly se snad všechny druhy počasí - od deště, sluníčka, vítr, bezvětří.. :-D ale hlavně jsem moc ráda viděla některé své přátele, které nemám možnost vidět každý den. Tak snad se nám na dalším koliím mistrovství zadaří už lépe! :-)
 
 
20. - 21.4. Ano, tak tohle měl být ten nejlepší velikonoční agi víkend. Alespoň podle mých plánů. V neděli agi závody a v pondělí agi trénink s Dášou. Nic z toho jsme bohužel nemohly uskutečnit :-/- Člověk míní, zdraví mění. Emilka byla nemocná. Ve čtvrtek to začlo průjmem, pak se přidala i krev.. byla to kolitida (zánět koncového střeva či co), Emilce byla nasazena ATB a dietka a naštěstí do týdne byla v pořádku :-). Místo nejlepší agilikonoc to byly pěkně p(r)osrané a probrečené Velikonoce..
 
 
17.3. Emilka má N A R O Z E N I N Y ! ! !
 
Dnes jsou tomu přesně 4 roky, co na svět vykoukl tenhle skvělý, dl

ouhý a hlavně můj milovaný sosáček! Bylo by zbytečné zde psát, jak moc pro mě znamená, vlastně to ani popsat nejde, takže Emilko, přeji Ti hlavně zdraví, a prosím dělej můj život krásnějším ještě spoustu spoustu let!
 
15.3. Poslední halový trénink
 
Trošku předčasně jsem dala Emilce dáreček v podobě agility intenzivky. Opět v Bystrovanech, opět s Dášou a opět skvělé! Tyto intenzivky nám daly strašně moc a troufnu si i říct, že jsme udělaly pokroky a konečně se hnuly z místa. Díky těmto tréninkům mi letošní zima-nezima přišla super a snad už se začnu těšit na další :-D. Díky moc všem spolutrénujícím za výborně divnou společnost a nejvíc díky naší Dáši! Bohužel to byl poslední halový trénink, ale teď hurá na travičku!  Škoda jen, že času na tréninky teď nebude tolik, potřebovala bych, aby měl den minimálně 30 hodin a týden aspoň 10 dní! :-( Musíme trénovat, máme totiž velké plány ;o).
 
 
2.3. Faktor strachu 2 0 1 4 ! ! !
 
Čtyřzkoušky v Horce nad Moravou jsou za námi a já jsem opravdu spokojená! První běh se nám vydařil, doběhly jsme čistě a rovnou se umístily na 2.místě! Takže první zkouška A1 na výborně je doma. Moc mě potěšilo, když prý rozhodčí Gabi Steppan o našem výkonu řekla "nice run". Nutno říct, že další běhy už tak najs nebyly, všechny se pak nesly v rytmu DISKotéky, ale nevadí, na tyto závody jsem jela s tím, že si je užiju, a tak se taky stalo! Bylo to náročné, ale skvělé a já jsem opět ráda, že jsem mohla být v organizátorském teamu, a že mě Prostějov už tak nějak adoptoval! Co se ještě našich běhů týká tak, Emilka potřebuje získat jistotu a zkušenosti co se týká některých překážek,myslím, že pak to bude super. A taky se potřebuje naučit, že překážka kruh se proskakuje, a né že se rozráží hlavou :-D. Jo a máme i VIDEO! :-)
 
 
9.2. Trénujem a trénujem
 

I v únoru jsme zavítaly hned dvakrát do Bystrovan na trénink k Dáši. Vím, že se budu opakovat, ale mám v sobě teď prostě tolik štěstí, že ho musím někam ventilovat! :-D

Oba tréninky byly jako vždy parádní a co je nejlepší, myslím, že naše zónovkové trauma je už zažehnáno! Jsem Dáši strašně moc vděčná, protože je to její zásluha, díky ní jsem si odbourala svůj odpor k zónovkám ve své hlavě, a tím pádem už se nemusím nervit co Emča. A nejvtipnější na tom celém je, že paradoxně snad houpačka začíná být Emčinou oblíbenou překážkou :-D. Díky Dáši! ♥ Příští měsíc nás čekají oficiální závody, na které se už převelice těšíme, protože tam jak jinak bude ta NEJ banda, co známe, tak držte palce ať se nám i zadaří :-)

Autorem krásné fotky na pravo je Wami, které moc děkuji, další fotky Emči a ostatních spolutrénujích najdete ZDE.

 
30.1. Aktuálně se nic aktuálního neděje...
 
... a tak je potřeba o tom napsat! :-D Ale ne, něco se přeci jen děje. Třeba to, že teď igelitně intenzivkujem víc, než je na naše poměry obvyklé. Ale stále je to málo! Protože fajn dní strávených v kvalitní společnosti tak skvělých lidí a psů za přítomnosti agility překážek není nikdy dost! V lednu jsme byly na dvou intenzivkách s Dášou a v únoru nás čekají další dvě a my už se moc těšíme. Přikládám video z jední z lednových intenzivek. Videjko ZDE.